3.3.2017 / Gösterim Sayısı : 378

İl Müdürlüğümüz Eğitim Yayım Çalışmalarına KOP TEYAP Desteği Geliyor

#İl Müdürlüğümüz Eğitim Yayım Çalışmalarına KOP TEYAP Desteği Geliyor

İlimizin KOP illeri kapsamına alınmasının ardından Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı desteklerine yönelik İl Müdürlüğümüz çalışmalarına devam ediliyor. 

Merkezi Konya İlinde olan ve İlimizle beraber Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat illerinde bölgenin kalkınması hedefine yönelik projeleri destekleyen Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi Mali Destek Programı 2017 Program Teklif Çağrısı tanıtım toplantısı 02.03.2017 Perşembe günü Konya’da yapıldı. Müdürlüğümüzden İl Müdürümüz ve beraberinde teknik personellerden oluşan 15 kişilik bir ekibin katıldığı toplantıda bölgemiz ve ilimizin öncelikleri göz önünde bulundurularak hazırlıkları tamamlanan eylem planı doğrultusunda yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi. 
2015 ve 2016 yıllarında program illerinde yapılan çalışmaların ve proje örneklerinin tanıtıldığı toplantıda, ilimiz için planlanan projelerinde değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yapıldı. 
KOP idaresinin yürüttüğü mali destek programlarından biri olan ve sadece kurumsal başvurulara açık olan Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi Mali Destek Programı ( KOP TEYAP) ile 2017 yılında öncelik olarak Toprak ve Su Kaynaklarının Etkin ve Sürdürülebilir kullanımına yönelik eğitim ve yayım çalışmaları desteklenecek. Ayrıca Tarımda ve Hayvancılıkta verimliliğin ve kalitenin arttırılmasına yönelik eğitim-yayım çalışmalarına da destek verilecek. 
Toplantı sonrasında ilimiz çiftçilerine büyük katkılar sağlaması beklenen KOP TEYAP projelerine yönelik çalışmalara hız verilmesi talimatını veren İl Müdürümüz Sn. Sırrı YILMAZ, en temel görevin çiftçilerimizin her geçen gün gelişen modern tarım teknolojilerine daha hızlı entegrasyonun sağlanması ve bu sayede ilimizde tarım sektörünün tüm paydaşlarının bir arada çalışması ile kırsal kalkınmanın ivme kazanacağı vurgusunu yaptı. 

''