9.3.2017 / Gösterim Sayısı : 430

Dünya Kadınlar Gününde Sn. Bakanımız ve Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi İle Buluşma

#Dünya Kadınlar Gününde Sn. Bakanımız ve Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi İle Buluşma

​8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Bakanlığımız tarafından Ankara ATO Kongre Merkezinde düzenlenen organizasyona İlimiz Kadın Çiftçilerinden oluşan 100 kişilik bir ekip ile katılım sağladık. Kadın Çiftçilerimiz Sn. Bakanımız Faruk ÇELİK ve Sn. Emine ERDOĞAN hanımefendi ile bir araya gelerek bu güzel günü coşku içerisinde kutlama imkânı buldu. 

Kadın çiftçilerimizin Ankara’ya hareketi öncesinde İl Müdürlüğümüzde düzenlenen törende konuşma yapan İl Müdürümüz Sn. Sırrı YILMAZ, Dünya Kadınlar Günü kutlamalarının geçmişten günümüze gelişim süreci hakkında bilgi verdi ve tarım sektörünün emekçileri olan kadın çiftçilerimizin elinin bereketi ile Milli Tarımda daha güçlü bir il olacağımız vurgusunu yaptı. Düzenlenen törenin ardından Kadın Çiftçilerimiz güllerle uğurlandı.
“ Bu Toprağın Kadınları Milli Tarım Ruhuyla Birleşiyor”  sloganı ile düzenlenen etkinlikte Türkiye genelinde 81 İlden Kadın Çiftçiler bir araya gelerek el emeği göz nuru ürünlerini sergileyip, başarı öykülerini paylaştılar. Düzenlenen etkinlikte yöresel ürünlerin ikramı ve halk oyunları ekiplerinin gösterileri de sunuldu. 
Etkinlik kapsamında İl Müdürlüğümüze ayrılan stantta yöresel ürünlerimiz ve el sanatları ürünlerimizin sergilenmesinin ardından İl Müdürümüz Sn. Sırrı YILMAZ tarafından hediye edilmek üzere hazırlanan ahşap yakma tablo Sn. Bakanımız Faruk Çelik’e takdim edildi. 

''