11.5.2017 / Gösterim Sayısı : 230

Teknik Personelimiz Adıyaman’da

#Teknik Personelimiz Adıyaman’da

İl Müdürlüğümüz teknik personellerinden oluşan bir ekip ile Adıyaman Tarım Teknolojileri Fuarı başta olmak üzere, Adıyaman ilinin son 20 yılda tarımda aldığı yolu ve başarı öyküsünü incelemek adına teknik gezi düzenlendi. Fıstık, üzüm, nar, sertifikalı tohumluk üretimi, badem, biber gibi birçok üründe hızla gelişen bir tarımsal üretim ivmesi yakalarken ürünlerin işlenmesi ve tescili konusunda da büyük adımlar atan Adıyaman Tarım Sektörünün yerinde incelendiği teknik gezide gelişim adına atılan adımlar ve ilimizde uygulanabilirliği konuları detaylı olarak değerlendirildi.

Teknik gezi kapsamında Adıyaman Tarım Fuarına ziyaret ile başlayan programda, Sertifikalı Tohum üretimi yapan ve yurt dışına ihracat gerçekleştiren bir özel firma ziyareti, tek parçada 2000 dekar alana kurulmuş badem bahçesi ziyareti, sertifikalı tohum ve fidan üretimi yapan firmalara ziyaretler yapıldı. 
İlimiz tarım sektöründe gelişimin ivmelendirilmesi adına yapılan çalışmaların bir parçası olarak düzenlenen teknik gezi Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün rehberliğinde ve samimi bir ortamda gerçekleştirildi. Sektörel gelişmelere öncülük edebilecek proje fikirleri ve ortak çalışma yollarının değerlendirildiği teknik gezi 4 gün sürdü.
Çalışmaları değerlendiren İl Müdürümüz YILMAZ; ilimizde tarım sektörümüzün gelişim sürecinde yeniliklere ve ürün deseni konusunda yeni bakış açılarına ihtiyaç duyduğunu, ilk günden itibaren dile getirmiş olduğu ortak akıl ve işbirliği ile çalışma anlayışının gelişmesi ile ilimiz tarım sektörünün bölgesel ve ülkesel düzeyde rekabet gücü olan güçlü bir yapıya kavuşacağını belirtti. ''