2.8.2017 / Gösterim Sayısı : 249

MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE ZİRAAT ODA BAŞKANLARIMIZI VE MUHTARLARIMIZI AĞIRLADIK

#MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE ZİRAAT ODA BAŞKANLARIMIZI VE MUHTARLARIMIZI AĞIRLADIK

​İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapılan toplantıda; İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ başkanlığında, Şube ve İlçe Müdürlerimizin katılımı ile ilimiz Ziraat Oda Başkanları ve muhtarlarıyla istişare toplantısı yapıldı.

İçinde bulunduğumuz hasat dönemi başta olmak üzere milli tarım projesi, sertifikalı tohum kullanımı, 2018 yılı desteklemeleri ve başvuru dönemleri, desteklemeler konusunda dikkat edilecek hususlar, anız yangınları ile mücadele gibi birçok konunun değerlendirildiği toplantıda, Oda Başkanlarımız ve muhtarlarımızla kapsamlı bilgi alışverişi yapıldı.
Toplantıya başkanlık eden İl Müdürümüz YILMAZ konuşmasında; bakanlık, muhtar, çiftçi, esnaf, üretici ve tüketiciye kadar bir sektörün yapıtaşlarını temsil ettiğini vurgulayarak “… ilimiz kırsal kalkınmasına hizmet etmek ve ilimiz tarımını geliştirmek hepimizin ortak sorumluluğudur. Sürekli diyalog halinde olmamız ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamamız mutlak şarttır. İlimiz tarımını her yönü ile işbirliği içerisinde değerlendirerek, ortak akıl doğrultusunda birlikte yöneterek geliştirebiliriz.” şeklinde konuştu. 
Şube ve İlçe Müdürlerimizin de hazır bulunduğu toplantıya çok sayıda muhtarımız, Oda Başkanlarımız ve teknik personelimiz katıldı. İlimiz tarımının gündemini her açıdan değerlendirme fırsatı sunan toplantıda, bakanlığımız çalışmaları hakkında kapsamlı bilgilendirme de yapıldı.''