24.12.2017 / Gösterim Sayısı : 231

İl Müdürlüğümüzce Düzenlenen Buzağı Kayıpları Sempozyumuna Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA' dan Tam Destek

#İl Müdürlüğümüzce Düzenlenen Buzağı Kayıpları Sempozyumuna Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA' dan Tam Destek

​Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. İlimiz tarımı ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi alan Sayın Bakanımız, çalışmalarından ötürü başta İl Müdürümüz olmak üzere tüm personelimize takdir ve teşekkürlerini iletti.

Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA projeleriyle başarılı olan Genç Çiftçilerimize teşekkür belgelerini ve ödüllerini verdi. Genç çiftçilerin tarımda olmasına ve kadın çiftçilerimizin sayısının artmasına verdiği önemi vurgulayan Sayın Bakanımız, yeni dönemde hibe desteği almaya hak kazanan küçükbaş hayvancılık proje sahiplerine hayvanlarını teslim etti.
Sempozyumumuza katılan ve burada bir konuşma yapan Sayın Bakanımız buzağı kayıplarının azaltılmasının ülkemiz hayvancılığı için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Ayrıca Bakanlığımızın yeni dönem destekleri ve çalışmaları hakkında bilgi veren Bakanımız, sempozyumda emeği geçer tüm personelimize takdir ve teşekkürlerini bildirdi.
İl Müdürlüğümüz koordinasyonu ile düzenlenen Buzağı Kayıpları Sempozyumuna katılan Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA, Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi açılışını da yaptı. Türkiye' nin en büyük ve Avrupa standartlarındaki hayvan hastanesi olma özelliğine sahip tesiste incelemelerde bulunan Sayın FAKIBABA, böyle hastanelerin tüm illerimizde olması gerektiğini belirtti.
İlimizde incelemelerde bulunan Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA ziyaret programı kapsamında Karakeçili ve Çelebi İlçelerimizde işletme ziyaretleri yaptı. 
Karakeçili İlçemizde 82 dekar arazi üzerine kurulu 1000 baş kapasiteli besi ve süt işletmesini ziyaret eden Sayın Bakanımız buradan da Çelebi İlçemizde bulunan ve bir süredir faaliyetine ara vermiş durumda olan süt fabrikasını ziyaret etti. Kalabalık bir üretici grubu tarafından karşılanan Sayın Bakanımız işletmenin tekrar faaliyete geçmesi için destek sözü verdi.''